سنگ کورین

ساخت وبلاگ

تعریف سنگ کورین

سنگ کورین در واقع نوعی سنگ مصنوعی میباشد که با استفاده از پورد سنگ و انواع خاصی از مواد شیمیایی و چسب رزین ساخته میشود و کارخانجات مختلفی تا بحال تواسته این این مدل خاص از سنگ را تولید کنند. کمیاب بودن سنگ های طبیعی و کمبود منابع طبیعی برخی کشورها و وابستگی آنها به واردات سنگ ها طبیعی و قیمت بالاتر سنگ های طبیعی شرکت های صاحب تکنولوژی را در سراسر دنیا بر آن داشت که با استفاده از مواد شیمیایی نوعی سنگ مصنوعی تولید کنند که بتوانند خلا بازار را در این خصوص پر نمایدن که بعد از تلاش فراوان موفق به تولید سنگ ها کورین شدند در نوع خود موفقیتی بسیار بزرگ محسوب میشد.

اطلاعات تخصصی تر راجع به کوین

ماده ی اصلی و تشکیل دهنده ی کورین عبارت است از :  آلومنیوم تری هیدرات، آکرلیک پلیمر ، رنگ دانه های اضافی و سنگ معدن بوکسیت است و این سنگ با ضخامت ۶ ، ۱۲و ۱۹ میلی متر در کارخانه های متعددی در سراسر دنیا تولید می شود.

سطوح کورین پوشش های ۱۰۰ درصد آکرلیک هستند که دامنه وسیعی از ویژگیها را شامل می شوند. شاخص ترین ویژگی آنهاعبارت است از:

  • تنوع رنگ بسیار وسیع از رنگ های گوناگون است که شامل بیش از ۷۰ نوع رنگ برای هر نوع سطح داخلی می باشد.
  • کورین می تواند در دمای ۱۴۹ درجه سانتی گراد به عنوان ترمو فرمد ظاهر شود.
  • در دمای حدود ۱۵۰ درجه کورین با توجه به ضخامتش قابلیت خم شدن تا شعاع ۲۵ میلی متر را دارد و می توان فرم و شکل های منحصر به فردی را به وجود آورد. این ویزگی را می توان از ویژگیهای متمایز کورین نام برد.
  • سطح کورین لمینت ندارد و به همین دلیل در برابر خراش مقاوم است. هم چنین به دلیل تخلخل و نفوذ پذیری سطح کورین، این متریال به راحتی تمیز شده و به درون آن لکه نفوذ نمی کند، از رشد و نمو قارچ، باکتری و کپک نیز جلوگیری می کند و مقاومت زیادی در برابر گرما دارد.
  • کورین را می توان با مواد ضدعفونی کننده ی معمولی تمیز کرد، احتیاج به درز گیری سالیانه ندارد و در صورت آسیب دیدگی، می توان با سنباده و مواد پر کننده آن را ترمیم کرد. در کل کورین ماده ای بسیار مقاوم است و حدودا ۲۰ تا ۲۵ سال عمر مفید دارد.

کاربرد کورین

سنگ کورین صفحات یکپارچه و بدون درز می باشد که بدلیل طرح زیبا، تنوع رنگ و ویژگیهای عالی در پروژه های صنعتی، تجاری، آزمایشگاهی، مسکونی و … استفاده می شود که البته امروزه بیشترین کاربرد آن ها در آشپزخانه و دکوراسیون داخلی می باشد.

ویژگی ها و مزایا صفحات کورین

ظاهر زیبا و دوام بالا – تنوع رنگ و طرح بسیار خوب – قابلیت یکپارچگی و بدون درز – قابلیت انعطاف بالا – مقاومت بالا در برابر گرما و ضربه – شفافیت و براق صیقلی – ضد لک، باکتری و حریق – کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال – قابلیت نو شدن به جای تعویض – قابلیت بریده شدن، خمیدگی و سوراخ کاری

معایب سنگ کورین

سنگ کورین خش بر می دارد ولی قابل ترمیم است و در برابر حرارت و فشار فوق العاده زیاد مقاوم نیست.

با افزایش جمعیت و گسترش این صنعت شرکت های دیگر همچون سامسونگ، الجی، آوسیت و … درصدد تولید این سنگ مصنوعی پرداختند. برای تولید سنگ مصنوعی کورین با سیمای جدید، زیبایی خاص و نمای یکدست مواد جدیدی را با هم ترکیب می کنند که ماده ی اصلی آن صفحات آکرلیک می باشد.

 

فرهنگی...
ما را در سایت فرهنگی دنبال می کنید

برچسب : سنگ,کورین, نویسنده : kavoosifar student44e بازدید : 227 تاريخ : جمعه 20 ارديبهشت 1398 ساعت: 14:33

لینک دوستان

خبرنامه