مقايسه لامپ LED با ايويدهاي فلزي:

ساخت وبلاگ

مقايسه لامپ LED با ايويدهاي فلزي:

?- طول عمر

 

اولين و مهم ترين پارامتر، عمر سرويس لامپ هاي يديد فلزي است. بهترين و بالاترين کيفيت اين لامپ ها داراي عمر خدماتي کمتر از ???? ساعت (بين ???? تا ????) است. اما لامپ هاي LED عمر خدماتي ???? تا ???? ساعت دارند. استفاده از LEDها به جاي ايويدهاي فلزي هزينه هاي نگهداري را حداقل يک سوم کاهش خواهد داد.

2- زمان پاسخ

 

چيز بعدي براي بحث زمان پاسخ است. لامپ هاي LED به محض رسيدن ولتاژ (کمتر از ?? ميکروثانيه) روشن مي شوند، اما لامپ هاي يد فلزي بيش از ? دقيقه طول مي کشد تا به حداکثر نور خود برسند، به اين معني که لامپ هاي LED ?? ميليون برابر سريع تر روشن مي شوند.

 

لامپ هاي فلزي يد مشکل ديگري دارند: اگر اين لامپ ها را بيش از 5 دقيقه روشن بگذاريد، گرم مي شوند. مشکل فقط گرم شدن نيست. اگر بعد از 5 دقيقه اين لامپ را خاموش کنيد، بلافاصله قادر به روشن کردن آن نمي باشيد. چون لامپ گرم شده و سنسور داخل لامپ به شما اجازه نخواهد داد که لامپ را دوباره روشن کنيد تا لامپ سرد شود (حدود 3 دقيقه طول مي کشد تا سنسور اجازه ورود ولتاژ را دهد و از اينجا 4 تا 5 دقيقه طول خواهد کشيد).

3- لامپ را خاموش و روشن کنيد

 

عمر لامپ هاي LED تابعي از عدد روشن و خاموش نيست، لامپ هاي LED را مي توان ميليون ها بار روشن و خاموش کرد. در واقع عمر لدها تنها به اين بستگي دارد که چه مدت باقي مي مانند، اما لامپ هاي يد فلزي اينطور نيستند و عمر خدماتي آن ها در هنگام روشن و خاموش شدن کاهش مي يابد.

4- مصرف زياد و هزينه هاي جانبي

 

از آنجا که لامپ هاي فلزي يد نياز به جريان بالا (به ويژه لامپ هاي ??? وات و بالاتر) دارند، اگر سيم کشي جريان بالا در ساختمان يا محل نصب اين لامپ ها موجود نباشد، بايد سيم کشي مجدد انجام شود که به معناي زمان و هزينه بيشتر است. اما پروژه هاي LED به دليل مصرف کم مي توانند از همان سيم کشي موجود استفاده کنند.

5- تغيير رنگ

 

فيلترهاي رنگي اغلب براي تغيير رنگ لامپ هاي فلزي يد استفاده مي شوند. البته بيشتر اوقات از يک فيلتر ثابت براي توليد رنگ خاصي استفاده مي شود و در برخي موارد ديگر از لامپ هاي فلزي يد استفاده مي شود که به طور طبيعي با قرار دادن فيلتر رنگ مناسب در مقابل لامپ، نور خاصي توليد مي کنند.

 

اين شغل معايب زيادي دارد. به عنوان مثال، رنگ را نمي توان به صورت دلخواه تنظيم کرد مگر اينکه کنترل کننده موجود بتواند موقعيت محور را به طور دقيق تنظيم کند. به طور معمول محور با سرعت خاصي مي چرخد و رنگ ها در توالي تغيير مي کنند. از اين کار در پروژکتورهاي قدرت بالا استفاده مي شود. کوچکتر است و تقريبا استفاده از اين روش (با استفاده از فيلتر رنگ) براي تغيير رنگ منسوخ شده است. در عوض تغيير رنگ در لامپ هاي LED و پروژکتورهاي LED به راحتي قابل انجام است. و نيازي به هيچ دستگاه مکانيکي مانند No filter يا شفت چرخان ندارد.

http://s.ecmaps.de/8fzld

https://urlpetite.fr/16f

https://tinyurl.com/bdzbarjy  

 

https://www.atlasobscura.com/users/travisroisin4

https://trello.com/u/travisroisin4

https://www.diigo.com/user/travisroisin4

https://www.blogtalkradio.com/travisroisin4

https://gitlab.com/TravisRoisin4

https://www.viki.com/users/travisroisin4_49/about

https://visual.ly/users/travisroisin4/portfolio

http://www.wikidot.com/user:info/travisroisin4

https://infogram.com/untitled-chart-1hd12yxw395vx6k?live

https://slides.com/travisroisin4

https://500px.com/p/travisroisin4?view=photos

https://logopond.com/TravisRoisin4/profile/556264/?filter=&page=

https://qiita.com/TravisRoisin4

 

 

فرهنگی...
ما را در سایت فرهنگی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : kavoosifar student44e بازدید : 463 تاريخ : چهارشنبه 2 شهريور 1401 ساعت: 3:54

لینک دوستان

خبرنامه