هنديکپ چيست؟ | آموزش هنديکپ

ساخت وبلاگ

هنديکپ چيست؟ | آموزش هنديکپ

در مدلي از بازي شرط بندي ورزشي شما نسبت به تعداد گل به تيم مقابل آوانس ميدهيد ، به اين نوع شرط بندي ، پيش بيني هنديکپ ميگويند .

جه درک بهتر اين نوع از پيش بيني فوتبال براي شما مثالي مي گوييم. به عنوان مثال شما وقتي که هنديکپ منفي دو يک تيم را انتخاب ميکنيد زماني برنده شرط ميشويد که اين تيم با اختلاف سه گل يا بيشتر پيروز بازي باشد . در موقعيتي که اين تيم بازي را با اختلاف 2 گل ببرد شرط شما فسخ خواهد شد و در صورتي که اين تيم با يک اختلاف برنده بازي باشد يا نتيجه بازي مساوي شود شما عملا شرط را مي بازيد.

انواع پيش بيني هنديکپ

هنديکپ در کشور ها و رشته هاي ورزشي مختلف تعريف متفاوتي دارد . ولي در اين بين چند نوع هنديکپ را همه وبسايت هاي شرط بندي ورزشي و به ويژه سايت هاي شرط بندي معتبر مثل چيتا بت با مفهوم مشابهي به کاربران خود عرضه کرده اند.

مهمترين شرط بندي هاي هنديکپ هنديکپ آسيايي ، هنديکپ سه تايي يا اروپايي ،هنديکپ دوبل ،هنديکپ صفر مي باشند. چيتا بت در اين  مقاله به شرح آنها پرداخته است:

 

 

به جداول زير دقت کنيد تا متوجه بيشتر گفته‌هاي ما باشيد.

برد کل مبلغ شرط بندي برنده است
نيم برد نيمي از مبلغ شرط بندي برنده است و نيم ديگر عينا برگردانده مي‌شود
برگشت شرط کل مبلغ شرط بندي عينا برگردانده ميشود
نيم باخت نيمي از مبلغ شرط بندي بازنده است و نيم ديگر عينا برگردانده مي‌شود
باخت کل مبلغ شرط بندي بازنده است

راههاي انتخاب درست شرط بندي

اوساسونا (+?.??): اوساسونا در حالت پايين، ? گل جلو است و در حالت بالا، ?.? گل جلو است. بازي ?-? به نفع بارسلونا شده است. در حالت پايين، بازي ?-? شده است و در حالت بالا، بازي ?-?.? شده است. در حالت پايين، پيش‌بيني برگشت مي‌خورد و در حالت بالا پيش‌بيني صحيح است. در واقع نيمي از مبلغ پيش‌بيني، برگشت مي‌خورد و نيمي از مبلغ پيش‌بيني برنده جايزه مي‌شود.

اوساسونا (+?.??): اوساسونا در حالت پايين، ?.? گل جلو است و در حالت بالا، ? گل جلو است. بازي ?-? به نفع بارسلونا شده است. در حالت پايين، بازي ?-?.? شده است و در حالت بالا، بازي ?-? شده است. . در هر دو حالت پيش‌بيني صحيح است و مجموعاً پيش‌بيني صحيح است.

بيشتر: چيتا بت https://cheeta-bet1.info

مابقي پيش‌بيني‌هاي مربوط به تعداد گل‌هاي جلو بودن اوساسونا نيز با توجه به نتيجه بازي به نفع اوساسونا خواهد بود.

 

هنديکپ آسيايي

هنديکپ آسيايي ، مشهورترين پيش بيني هنديکپ در بين کاربران وبسايت هاي شرط بندي مي باشد.

تصوير بالا نمونه اي از هنديکپ آسيايي مي باشد. اکنون به توضيح نحوه اجراي قوانين در شرط بندي هنديکپ ميپردازيم .

 

مثال :

در صورتي که بازي را با هنديکپ -1 تيم ميزبان شرط بسته ايد . در صورتي که تيم ميزبان با اختلاف 2 گل برنده شود و يا بيشتر ، شرط شما پيروز مي باشد.

در صورتي که بازي را با اختلاف بک گل ببرد مبلغ شما برگشت داده ميشود و اگر بازي مساوي شود و يا تيم مهمان بازي را ببرد شما شرط را مي بازيد.

+0 يا -0 در هنديکپ آسيايي چه معنايي دارد؟

0.00+ يا 0.00- در هنديکپ آسيايي همان “Draw No Bet” مي باشد کـه شايد پيش از اين مشاهده کرده باشيد. +/0.00 در شرط‌بندي هنديکپ آسيايي بـه اين معني اسـت کـه شـما شانس کمتري را براي هر يک از تيم‌ها براي برنده شدن دريک مسابقه دريافت مي کنيد، ولي در صورتي که تيم منتخب شـما برنده نشود و بازي با تساوي بـه اتمام برسد، بـه عنوان يک فشار، سهام خودرا پس ميگيريد.

يک تصور غلط رايج در مورد شرط بندي هنديکپ آسيايي در نگاه اول بـه خطوط شرط بندي هنديکپ آسيايي +0 يا -0 مي باشد. اغلب، شخصي کـه تازه وارد شرط‌بندي هنديکپ آسيايي شده اسـت، ممکن اسـت فکر کند.

چون هيچ مزيت يا ضرري براي هيچ يک از طرفين وجود ندارد کـه اين خط +0 مانند يک شرط بندي معمولي 1×2 در نتيجه تمام وقت باشد. شانس شرط بندي موجود نشان مي دهد کـه چگونه آن ها کاملاً متفاوت هستند.

همان طور کـه از جدول بالا مي‌بينيد، تيم A مورد علاقه بازي اسـت و با -0.00 شروع مي شود در حالي کـه تيم B ضعيف اسـت و +0.00 را دريافت مي کند.با اين حال، تا زماني کـه درنظر نگيريد کـه شانس هنديکپ آسيايي نتيجه تساوي را ارائه نمي‌دهد، ممکن اسـت منطقي نباشد. «در واقع، هيچ هنديکپ آسيايي گزينه تساوي را ارائه نميدهد».

 

بنابر اين بياييد عده اي از عکسهاي «و نام تيم ها [با عرض عذر از طرفداران آرسنال]» را دراين مورد بياوريم و نشان دهيم کـه نتيجه شرط بندي ها چه نتايج متفاوتي را براي بازي بـه همراه خواهد داشت.

چلسي -0.00 برد برد

Draw Push

باخت باخت

آرسنال +0.00 برد برد

Draw Push

باخت باخت

هنديکپ صفر

در شرط بندي بالا تصور کنيد هنديکپ صفر ميزبان را انتخاب کرده و روي آن شرط بسته ايد .

اگر ميزبان ببرد شما برنده هستيد . و اگر بازي مساوي شود مبلغ شرط شما برگشت خواهد شد و در صورتي که تيم مهمان برنده شود شما شرط را باخته ايد .

 

هنديکپ سه تايي يا هنديکپ اروپايي

هنديکپ اروپايي نيز به صورت عددي است . با اين تفاوت که در گزينه هاي هنديکپ اروپايي فقط اعداد صحيح را ميتوان انتخاب کرد .

براي مثال :

در هنديکپ منفي يک ميزبان اگر ميزبان با اختلاف 2 گل بازي را ببرد شما برنده هستيد .

در هنديکپ منفي يک مساوي اگر ميزبان دقيقا با يک پل بازي را ببرد نيز هنديکپ شما برنده ميشود .

و اگرميهمان مساوي کند يا ببرد هنديکپ مثبت 1 مهمان شما برنده شرط خواهد بود .

آيا شرط هنديکپ سود شما را زياد مي کند؟

با به کار بردن برخي توصيه ها و استفاده از شرط هنديکپ مي توانيد ابزار بسيار قوي براي سودآوري در شرط بندي فوتبال به دست بياوريد. اگر به تازگي با شرط هنديکپ آشنا شده ايد، توصيه مي کنيم که روي بازي هاي تيم هاي قوي شرط بندي کنيد. تيم هايي را انتخاب کنيد که فکر مي کنيد با اختلاف ? گل يا بيشتر برنده مي شوند. گاهي اوقات شما شرط هنديکپ تيم هايي را انتخاب کرده ايد که حتي با وجود برد تيم در بازي، باز هم نمي توانند به حد نصاب برسند و شما بازنده شرط مي شويد. با اين حال، اجازه ندهيد يکي دو شرط هنديکپ ناموفق باعث شود که فرصت ايده آلي براي شرط بندي هاي سودآور را از دست دهيد. قطعا بازيکنان برنده و قماربازان حرفه اي ورزشي از چنين رويکردي بهره مي برند که مي توانند براي مدت طولاني درآمدي ثابت پيدا کنند.

 

هنديکپ واليبال

شرط بندي هنديکپ يکي از گزينه هاي بسيار عالي براي شرط بندي که در ورزش هاي مختلف از جمله واليبال کاربرد زيادي دارد. هنديکپ به خصوص در بازي هايي که اختلاف دو تيم بالاست و يکي از تيم ها بسيار قوي تر از ديگري است گزينه معقولي است. ورزش واليبال در صورتي که بازي نزديک به هم باشد تا ? ست ادامه پيدا مي کند. ولي اگر تيمي برتري محسوسي نسبت به تيم ديگر داشته باشد، مي تواند در همان ? ست اول بازي را تمام کند. در چنين بازي هايي حرفه اي هاي شرط بندي از هنديکپ واليبال استفاده مي کنند. معمولا در هنديکپ واليبال براي تيم قوي تر هنديکپ منفي و براي تيم ضعيف هم هنديکپ مثبت کاربرد دارد.

پرکابردترين گزينه هنديکپ واليبال هنديکپ ?- تيم الف، تيم قوي تر است. هنديکپ اين تيم ابتدا به اين معني است که تيم الف قطعا بازي را برنده مي شود. دوما هم اينکه اگر يکي از ست هايي که تيم الف برده را کم کنيم و به تيم ب بدهيم، باز هم اين تيم الف است که برنده مي شود. براي مثال، اگر بازي ? بر صفر شود. شما هم ? ست را به تيم ب بدهيد، باز هم بازي ?-? به نفع تيم الف مي شود و شما هم برنده شرط هنديکپ واليبال مي شويد. در نهايت بايد بگوييم که دليل اصلي به کار رفتن گزينه هنديکپ واليبال اضافه کردن هيجان به شرط بندي ها و البته بالا بردن ضرايب در بازي هايي است که اختلاف دو تيم بسيار بالا است.

جدول هنديکپ

با همه اطلاعاتي در مورد هنديکپ آسيايي داديم، باز هم هيچ چيز جاي جدول کامل هنديکپ را نمي گيرد. در اينجا جدول کامل شرط بندي هنديکپ را بررسي کرده ايم تا بتوانيد به راحتي نتيجه شرط خود را با انتخاب هر کدام از گزينه هاي هنديکپ بدانيد. نتيجه شرط هاي هنديکپ هم معمولا باخت، برد، نيم برد، نيم باخت و فسخ (Push) شرط است.

نکته خيلي مهم درباره هنديکپ بازي زنده

در تمامي هنديکپ ها اگر وسط بازي و بصورت زنده ميخواهيد پيش بيني کنيد و گلي رد و بدل شده است حتما دقت کنيد که بعضي از سايت هاي پيش بيني و شرطبندي  از همان لحظه و از همان نتيجه هنديکپ را حساب مي کنند. يعن اگر بازي 1-0 شده و شما ميخواهيد هنديکپ بزنيد، بايد بازي را 0-0 فرض کنيد.

ولي در بعضي از سايت ها اينطور نيست و نتيجه فعلي بازي محاسبه مي شود.

بايد به پشتيباني سايت پيام بدين و بپرسين. و يا به ضريب ها نگاه کنيد اگر ضريب خيلي بيشتر يا کمتر از چيزي که فکر مي کنيد هست اول مطمئن شويد که نوع محاسبه هنديکپ در بازي زنده در اون سايت به چه صورت هست.

 

جمع بندي

در مجموع کلام و پس از مطالعه مواردي که در بالا گفته شد بايد به خوبي ياد گرفته باشيد که هنديکپ چيست و اين نکته را بدانيد که اين نوع شرط به خاطر افزايش ضرايب و سود بيشتري که به شرط بندان مي‌رساند بسيار محبوب‌تر از حالت عادي است چرا که کمتر پيش بيني را مي‌توان يافت که مي‌تواند در شرط بندي نتيجه‌اي خوب با ريسک تقريبي کمي ارائه دهد. ضرايب تيم محبوب طبق قوانين هنديکپ افزايش مي‌يابند. بسياري از کساني که در اين راه حرفه‌اي شده‌اند اين آپشن را به شرط بندي ميکس خود اضافه مي‌کنند تا بدين وسيله سود بيشتري را به جيب بزنند

سوالات متداول کاربران درباره شرط بندي هنديکپ

تفاوت بين شرط بندي هنديکپ و هنديکپ آسيايي چيست؟

فرقي ندارد. هنديکپ آسيايي از آنجا به اين نام شهرت پيدا کرده که در آسيا محبوبيت بالايي دارد. در هر دو مدل شرط بندي از آوانس گل براي کمتر کردن اختلاف بين دو تيم استفاده مي شود.

آيا شرط بندي هنديکپ فقط در فوتبال به کار مي رود؟

خير، اينطور نيست. شرط بندي هنديکپ در رشته هاي ورزشي مانند راگبي، فوتبال آمريکايي، تنيس، بسکتبال و ساير رشته ها کاربرد دارد. حتي برخي بنگاه هاي شرط بندي از هنديکپ در رشته هاي مسابقه اي همچون اسب دواني نيز استفاده مي شود.

فرق بين هنديکپ اروپايي و آسيايي چيست؟

در هنديکپ آسيايي از اعشار استفاده مي شود. ولي در هنديکپ اروپايي اعداد کامل به کار مي رود.

بهترين زمان استفاده از شرط هنديکپ چه زماني است؟

بهترين زمان براي شروع استفاده از شرط هنديکپ زماني است که در بازي نتوانيد گزينه هاي شرط بندي قابل صرفه اي را پيدا کنيد. ولي مي توانيد با شرط بندي هنديکپ بدون اينکه بخواهيد با اختلاف تيم ها فکر کنيد، از گزينه هاي مقرون به صرفه و سودآوري برخوردار شويد.

 

منبع: بتکارت بت کارت betcart

 

فرهنگی...
ما را در سایت فرهنگی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : kavoosifar student44e بازدید : 359 تاريخ : پنجشنبه 17 شهريور 1401 ساعت: 11:15

لینک دوستان

خبرنامه