کلاف مبل يکي از مهمترين اجزاي مبلمان

ساخت وبلاگ

کلاف مبل يکي از مهمترين اجزاي مبلمان است. همان چيزي که شما بايد بيشترين توجهتان هنگام خريد مبل به آن باشد
هر چه استحکام و متريال کلاف بهتر باشد، مبل شما دوام بيشتري خواهد داشت و سالهاي بيشتري ميتواند مهمان خانه شما باشد.
شايد در ابتداي خريد مبل، هميشه نگران هزينه ها و بودجه خود باشيد ولي خريدن يک مبل محکم حکم يک سرمايه گذاري بلند مدت دارد و شما را از هزينه هاي ديگري در آينده رها ميکند.


کلاف مبل حکم اسکلت بندي مبلمان را دارد که تمام قطعات مانند فوم، اسفنج، پارچه، متقال بر روي آن قرار ميگيرد تا مبل را شکل دهد.
يکي از مهمترين موارد توجه به جنس چوب به کار رفته در کلاف مبل است. هرچه استحکام چوب بيشتر باشد قطعا کلاف مبل بهتر و بادوام تر خواهد بود. جنس چوب معمولي که در مبل هاي استيل استفاده مي شود چوب گردو ، چوب راش يا چوب روس است. اين چوب در گرجستان و ايران توليد مي شود. چوب گردو استحکام بيشتري دارد و سبک تر است اما چوب راش طرح پذيري بيشتري دارد و در تراش ها بهتر خواهد بود
چوب گردو سخت و در مقابل فشار بسيار جان سخت تر است و چوب راش نرم و بافت منعطف تري دارد. علت استفاده از چوب راش هم همين است که بافت يکدست تري در مبل هنگام برش و تراش ايجاد مي شود

اگر کلاف مبل به صورت يکدست از يک نوع چوب باشد باشد مي تواند مقاومت يکساني در تمام قسمت هاي مبل داشته باشد . برخي از توليد کنندگان روي کار را چوب راش يا گردو استفاده مي کنند و درون کار را از چوب بي کيفيت. اين بحثي است که بايد بسيار مورد توجه قرار بگيريد. وقتي استحکام دو قسمت متفاوت باشد ممکن است باعث شکستگي ، صداي غژ غژ در آينده هنگام نشستن روي مبل ايجاد کند.

سعي کنيد مبلمان هايي را خريداري کنيد که قطعات کلاف آن جدا مي شوند؛ چون اگر قسمتي از آن خراب شد مي توانيد آن را جدا و تعويض کنيد.
در هنگام خريد بهترين حالت اين است که قبل از اينکه پارچه روي مبل کشيده شود کلاف را از نزديک ببينيد.اما اگر اين امکان وجود ندارد و مبلي را از نمايشگاه خريد ميکنيد ديگر امکان ديدن قسمت هاي داخلي کلاف وجود ندارد.
در اين حالت مي توانيد مبل خود را کاملا برگردانيد و به کلاف کف آن نگاه کنيد، در کف کار مي توانيد کلاف دوبل، اتصالات و قطعات به کار رفته در داخل را مشاهده کنيد.
يکي ديگر از موراد بلند کردن مبل است. مبل را با يک  دست بلند کنيد اگر صداي غژغژ ندهد و به صورت يکپارچه اززمين جدا شود همه چيز روبراه است.اما اگر لق بزند يا صدا بدهد يا بسيار سنگين باشد بايد آن گزينه را حذف کنيد.

مشاهده ادامه مطلب : کليک کنيد

 

 

فرهنگی...
ما را در سایت فرهنگی دنبال می کنید

برچسب : کلاف,مبل,یکی,از,مهمترین,اجزای,مبلمان, نویسنده : kavoosifar بازدید : 160 تاريخ : شنبه 22 تير 1398 ساعت: 22:52

لینک دوستان

خبرنامه