آموزش لينوکس

ساخت وبلاگ

آموزش لينوکس

 لينوکس يک سيستم عامل است که از هسته اصلي يا Keel سيستم عامل ديگري به نام UNIX برداشت شده است. امروزه آشنايي و کارکردن با سيستم عامل لينوکس براي افرادي که داخل حوزه فناوري اطلاعات  و شبکه هاي کامپيوتري فعاليت دارند خيلي مهم و ضروري است. مخصوصا براي برنامه نويسان ، به صورتي که در آگهي هاي استخدام برنامه نويس شرکت هاي بزرگ و تيم هاي مهم يکي از شرايط ذکر شده تسلط به اين سيستم عامل قدرتمند مي باشد. از اين روي آموزش لينوکس يکي از مهمترين دوره هاي کامپيوتري مي باشد.

 

دوره هاي آموزشي لينوکس

يادگيري لينوکس برخلفا تصور بسيار راحت است. مي بايست اين سيستم عامل را درک کنيد و متوجه ساختارش بشويد تا بتوانيد با اين سيستم عامل نياز هاتون رو برطرف کنيد و از مزيت هاي فوق العاده ي لينوکس مثل امنيت ، رايگان بودن ، پايداري بالا و خيلي مزيت هاي ديگه بهره مند بشيد.

•             يکي از دوره هاي محبوب آموزش لينوکس، دوره LPIC 1 و  LPIC 2 مي باشد.

•             يکي از مهمترين دوره هاي آموزش لينوکس، برنامه نويسي اسکريپت نويسي Shell Script مي باشد.

يکي ديگر از دلايلي که باعث گسترش هرچه بيشتر استفاده از سيستم عامل لينوکس در شبکه هاي کامپيوتري است، رايگان بودن و صرفه اقتصادي موجود در آن بود. شما همان لينوکسي را که در خانه و بر روي PC نصب مي کنيد را مي توانيد در شبکه و در قالب يک سرور سازماني مورد استفاده قرار بدهيد. پس نکته ي ديگر اين است که لينوکس داراي قابليت اعتماد بالا و هزينه بسيار پايين است.

 

مزاياي سيستم عامل لينوکس

امروزه در بيشتر نقاط دنيا از لينوکس به عنوان يک سيستم عامل قابل اعتماد و انعطاف پذير ياد مي شود و استفاده از اين سيستم عامل بسيار معمول شده است ، به ويژه اينکه سيستم عامل لينوکس به عنوان يک سرور رايگان مي تواند مورد استفاده قرار بگيرد و به همين دليل يکي از محبوب ترين سيستم عامل هاي شبکه امروزي به حساب مي آيد. وقتي شما از وب سرور لينوکس استفاده مي کنيد ، مي توان به جرات گفت که Downtime شما به حداقل خواهد رسيد

 

فرهنگی...
ما را در سایت فرهنگی دنبال می کنید

برچسب : آموزش,لینوکس,آموزش شبکه, امنیت شبکه, آموزش لینوکس, نویسنده : kavoosifar بازدید : 143 تاريخ : دوشنبه 31 تير 1398 ساعت: 19:11

لینک دوستان

خبرنامه