رژيم غذايي بايد چگونه باشد

ساخت وبلاگ

استراتژي رژيم غذايي بايد چگونه باشد
تعطيلات شکرگذاري به خاطر ممنوعيت و افراط و تفريحات بدنام است ، اما اين بدان معنا نيست که بايد در برابر آن انجمن ها تسليم شويد. راهکارهاي رژيم غذايي زير به شما امکان مي دهد هر دو از غذاهاي مورد علاقه خود لذت ببريد و در عين حال احتمال مصرف کالري در هفته را نيز در يک جلسه به حداقل برسانيد.
استراتژي شماره 1 - يک صفحه کوچکتر چنگ بزنيد.
از بشقاب هاي کوچکتر بخوريد تا بيش از حد غذا بخوريد. مطالعات نشان مي دهد که وقتي کودکان از بشقاب ها و کاسه هاي بزرگتر استفاده مي کردند (يعني اندازه بزرگسالان) ، آنها تقريباً 50? کالري بيشتري در طول وعده غذايي مصرف مي کردند. 
اگرچه من نمي گويم شما بايد از فنجان و بشقاب نوشابه بنوشيد تا يک ليوان اسپرسو کوچک بتواند بر روي آن جاي بگيرد ، من شما را ترغيب مي کنم هر چيزي را انتخاب کنيد به جز صفحه اي که تقريباً به اندازه چرخ واگن است. همچنين از نظر روانشناختي رضايت بخش تر براي بازگشت به مدت چند ثانيه با استفاده از يک بشقاب بسيار کوچکتر از آن است که همه چيز را روي يک صفحه قرار دهيد بدون اينکه براي چند ثانيه برگردد.

lp85_a.jpg
استراتژي شماره 2 - روي گوشت هاي لاغر و سبزيجات بارگيري کنيد.
روي غذاهاي بدون چربي و غذاهاي سبزيجات با حداقل فرآوري شده قرار دهيد. من مي توانم به شما اطمينان دهم که خوردن کلم بروکلي بخارپز با يک اسپري پنير پارمسان و سينه بوقلمون پخته شده از آن چيزي است که خوردن گلدان لوبياي سبز ، چاشني و مرغ سرخ شده از نظر ظاهري دشوارتر خواهد بود.
وقتي براي اولين بار وارد دنياي تناسب اندام شدم ، اين جمله را شنيدم: "هيچ کس تا به حال خوردن مرغ و کلم بروکلي چاق شد". ديري نگذشت که فهميدم که اين بدان دليل است که اين دو ماده غذايي از نظر کالري متراکم نيستند ، بنابراين حجم مورد نياز براي پرخوري اين مواد غذايي قابل ملاحظه است.
استراتژي شماره 4 - دسر را پرش نکنيد. درباره دسر باهوش باشيد
انتخاب دسر خود را عاقلانه انجام دهيد. ممکن است برخي از علاقه مندان به تناسب اندام از شما بپرسند که همه شيريني ها را در کنار هم قرار ندهيد ، اما من مي دانم که اين تجمع تعطيلات است.
اين چند مورد را به خاطر بسپار:
اگر حداقل آن را امتحان نکنيد ، سازنده دسر ممکن است مورد توهين واقع شود ،دسر لازم نيست يک تصميم همه يا هيچ چيز باشد و شيريني ها عالي هستند.
هنگامي که من چربي را برش مي دهم و در يک جمع آوري تعطيلات ، 1 يا 2 نوع دسر مورد علاقه خود را انتخاب مي کنم و آنها را روي يک بشقاب کوچک و مناسب قرار مي دهم. به اين ترتيب از نظر روانشناختي احساس مي کنم در حال خوردن يک بشقاب پر از شيريني هستم ، سرآشپزها خوشحال هستند که مي بينم دسر آنها را نمونه مي گيرم و تمايل ندارم بشقاب بزرگتري را با هر دسر روي ميز بارگذاري کنم (بله ، من اين کار را قبلاً و نه انجام داده ام ، تماشاي آن زيبا نيست.

منبع : http://varzman.blog.ir

 

فرهنگی...
ما را در سایت فرهنگی دنبال می کنید

برچسب : رژیم,غذایی,باید,چگونه,باشد, نویسنده : kavoosifar بازدید : 126 تاريخ : جمعه 26 ارديبهشت 1399 ساعت: 19:55

لینک دوستان

خبرنامه