معرفي کتاب ستاره بخش

ساخت وبلاگ

معرفي کتاب ستاره‌بخش اثر جوجو مويز

رمان ستاره‌بخش اثري است از نويسنده‌ي محبوب و مشهور، جوجو مويز که در سال ???? منتشر شد و در رده‌ي آثار داستاني، تاريخي و عاشقانه قرار مي‌گيرد. جوجو مويز در رمان ستاره‌بخش که براساس داستاني واقعي است، به نقل داستان چند زن مي‌پردازد که طي برنامه‌اي، داوطلب مي‌شوند تا به مناطق کوهستاني غرب ايالت کنتاکي سفر کنند و به سکنه‌ي اين منطقه‌ي دورافتاده کتاب و امکانات آموزشي برسانند. رمان ستاره‌بخش اثر جوجو مويز با ترجمه‌ي شهرزاد صالحي به فارسي برگردانده شده‌ و به همت انتشارات ميلکان منتشر شده است.

بر اساس داستاني واقعي

در دوران افسردگي بزرگ آمريکا، با تلاش‌هاي النور روزولت، برنامه‌اي به نام کتابداران اسب‌سوار در دستور کاردولت قرار گرفت که هدف آن بردن کتاب به مناطق دورافتاده‌ي ايالت کنتاکي و سوادآموزي به مردم آنجا بود. داوطلبان سوار بر اسب‌هاي خود از جويبارهاي پوشيده از يخ عبور مي‌کردند و با خورجين‌هاي پر از کتاب و ابزار ‌آموزشي از کوه‌ها مي‌گذشتند تا آن‌ها را در ميان مردماني که به‌دور از امکانات لازم براي تحصيل و مطالعه زندگي مي‌کردند، توزيع کنند. جوجومويز در رمان ستاره‌بخش داستان چند زن را روايت مي‌کند که در اين کتابخانه‌ي سيار به فعاليت مشغول‌اند و از ماجراهاي سفرشان برايمان مي‌گويد.

طرح داستان و شخصيت‌پردازي

جوجو مويز رمان ستاره‌بخش را بر اساس داستاني واقعي به نگارش درآورده است؛ ستاره بخش به لحاظ انتخاب موضوع بي‌مانند است چرا‌که گمان نمي‌کنم بتوان کتابي را يافت که به اين موضوع پرداخته باشد. رمان ستاره‌بخش داستاني است حماسي، خنده‌دار، نفس‌گير و هيجان انگيز؛ رماني درباره‌ي دوستي ميان چند زن، درباره‌ي عشق و درباره‌ي يک قدم فراتر نهادن. رمان ستاره‌بخش با ديگر آثار معاصري که به موضوع زنان پرداخته‌اند تفاوت دارد و شايد همين تفاوت است که مطالعه‌ي آن را تا اين حد لذت بخش مي‌کند. فهم داستان آسان است و سريع مي‌توان در آن پيش رفت. نثر از سلاست زيبايي برخوردار است و سرعت خوبي دارد. شخصيت‌ها هرکدام به خوبي پرداخته شده اند و فوق‌العاده هستند.

صبور باشيد!

صادقانه بگويم، اگر چندان مخاطب صبوري نيستيد ممکن است اوايل کتاب کمي حوصله‌تان را سر ببرد؛ تا حدود ??? صفحه‌ي نخست کتاب اتفاق هيجان‌انگيز خاصي رخ نمي‌دهد؛ داستان به تدريج پايه‌گذاري مي‌شود و در ??? صفحه‌ي نهايي است که همه‌چيز اتفاق مي‌افتد. پس پيشنهاد من اين است که اگر در ابتدا احساس کرديد رمان ستاره بخش به خوبي تعريف و تمجيدهايي که از آن مي‌شود نيست، به مطالعه ادامه دهيد و من تضمين مي‌کنم که خود خواهيد فهميد اين اثر ارزش زماني را که برايش گذاشتيد دارد، چرا که پايان رمان ستاره‌بخش جوجو مويز، بي نظير و فوق‌العاده است.

ستاره‌بخش، اثري الهام بخش براي زنان

 اين اثر شايد بهترين اثر تاريخي و فمينيستي باشد که زنان را برمي‌انگيزد، به آن‌ها نيرو مي‌دهد و تشويقشان مي‌کند تا هويت حقيقي‌شان را کشف کنند و از حقوق خود دفاع کنند؛ حتي اگر در شهري کوچک و زير سلطه‌ي مردان خشن، بي‌سواد و متعصب زندگي مي‌کنند. زناني که در کتاب ستاره‌بخش درباره‌شان مي‌خوانيم، همان‌هايي هستند که گرد‌ هم آمدند تا کتابخانه‌اي تأسيس کنند و سوار بر اسب، به خانواده‌هايي که تشنه‌ي دانستن، يادگيري، پيشرفت و تفريح هستند، کتاب برسانند. آن‌ها به زنان بسياري کمک کردند تا اندکي از فضاي خانه و خانه‌داري فاصله بگيرند و به دنياي داستان و خيال قدم بگذارند. کاري که آن زنان سال‌ها پيش انجام دادند، نسخه‌ي ابتدايي همان کاري است که شرکت آمازون امروز انجام مي‌دهد.

اگر علاقه‌مند به مطالعه‌ي رمان ستاره‌بخش اثر جوجو مويز هستيد، همين حالا مي‌توانيد آن را از وسايت کاواک خريداري نماييد.

https://www.cavack.com/Item/35913

 

 

فرهنگی...
ما را در سایت فرهنگی دنبال می کنید

برچسب : معرفی,کتاب,ستاره,بخش, نویسنده : kavoosifar بازدید : 120 تاريخ : سه شنبه 13 خرداد 1399 ساعت: 21:19

لینک دوستان

خبرنامه