چه دوربين هايي مناسب پلاک خواني هستند؟

ساخت وبلاگ

چه دوربين هايي مناسب پلاک خواني هستند؟

tptp_r2.jpg

به نقل از فرهنگ امروز از دوربين هاي پلاک خوان  بيشتر در شناسايي کردن خودروها استفاده مي شود. از موارد ديگر کاربرد اين دوربين ها مي توان به تلفيق آن با نرم افزار پلاک خوان خودرو اشاره کرد که اين سيستم به شمارش خودرو، کنترل تردد خودروها، باز و بسته شدن درب ورودي و خروجي با استفاده از پلاک خودرو و بسته به الزامات و نيازهاي يک پروژه از قابليت هاي ديگر آن مي توان استفاده کرد.

در اين مقاله قصد داريم ويژگي هاي دوربين هاي مدار بسته پلاک خوان را در گيت کنترل تردد به طور کامل بررسي کنيم.

پلاک خواني خودرو را مي توان با استفاده از دوربين هاي مناسب و با کيفيت در مکان هاي کوچک مسکوني يا مراکز بزرگ تجاري و سازماني انجام داد و در کنار آن از دوربين هاي مدار بسته استفاده کرد. اين دوربين هاي مدار بسته توانايي خواندن پلاک خودرو را تا فواصل معين و مشخصي از محلي که دوربين نصب شده دارا هستند.

 مهم ترين خصوصيات دوربين پلاک خوان

مهم ترين ويژگي که يک دوربين پلاک خوان بايد داشته باشد، دوربين پلاک خوان با رزوليشن تصوير بالا است. رزوليشن تصوير دوربين مي تواند مبنايي براي خروج و ثبت کردن تصاويري باشد که بعد از ذخيره سازي از آنها استفاده مي کنند و مورد بررسي قرار مي دهند.

ويژگي موثر بعدي در ثبت کردن پلاک خوردرو با اين دوربين ها، تعداد عکسبرداري در ثانيه است که در بروشور دوربين ها به آن فريم بر ثانيه مي گويند و واحد آن اف پي اس است. براي انتخاب کيفيت بالاتر بايد از دوربيني استفاده کنيم که اف پي اس بالاتري داشته باشد. هر چقدر اف پي اس دوربين بالاتر باشد ثبت تصاوير بهتري با سرعت هاي بالاتر را در اختيار ما قرار مي دهد.

ويژگي مهم بعدي در انتخاب دوربين استفاده از فيلترهاي رنگي سخت افزاري و همچنين پردازشگر مستقل دوربين است که در توليد دوربين هاي مدار بسته با توجه به خصوصيت، کاربرد مورد نظر و توانايي از پردازشگرها و فيلترهاي متفاوتي استفاده مي شود.

چگونه دوربين پلاک خوان مناسب انتخاب کنيم؟

با توجه به هزينه و بودجه اي که در نظر گرفته ايد بايد به چند نکته اصلي در انتخاب دوربين پلاک خوان  دقت کنيد.

اولين عاملي که بايد به آن توجه کرد هدف ما از نصب دوربين پلاک خوان است. عامل موثر ديگر مقياسي است که در پروژه مورد بهره برداري قرار مي گيرد و همچنين بودجه اي که براي دوربين پلاک خوان در پروژه در نظر گرفته شده است. در انواع نصب هاي دوربين پلاک خوان، نصب تجاري از اهميت بالاتر و هزينه بيشتري برخوردار است چرا که در اين پروژه ها از دوربين هايي با بستر آنالوگ استفاده مي شود. اگر در يک پروژه انتظار پلاک خواني با بهترين نتيجه را داريد دوربين هايي را انتخاب کنيد که رزوليشن تصوير بالاتري دارند. حداقل رزوليشن تصوير دوربين در اين پروژه ها دو مگاپيکسل است که اين دوربين ها را  با عنوان فول اچ دي در بازار به فروش مي رسانند.

ديگر مبحث مهم در انتخاب دوربين پلاک خوان متغير بودن لنز دوربيني است که انتخاب مي کنيد. متغيير بودن لنز دوربين قابليت بزرگ نمايي به صورت اپتيکال و زوم ديجيتالي را در اختيار شما قرار مي دهد. زوم دوربين در اين حالت مي تواند دستي يا موتورايزر انجام شود. اگر زاويه را در بازه تردد خوردروها کم کنيم پلاک خواني بهتري نسبت به دوربين هايي که لنز وايد دارند خواهيم داشت.

عوامل ديگري که در پلاک خواني بهتر توسط دوربين شما موثر است جايي است که دوربين را تعبيه مي کنيد. اين عوامل شامل: نور، فاصله اي که دوربين تا پلاک خودروها دارد، زاويه و ارتفاع مناسب مي شود. اگر شما اين عوامل را رعايت کنيد مي توانيد با دوربين هاي ارزان قيمت هم از پلاک خواني توسط دوربين نتيجه مناسبي بگيريد. دوربين هايي که وي دي آر سخت افزاري دارند امکانات بيشتر و بهتري را براي پلاک خواني در اختيار شما قرار مي دهند.

دوربين هاي پلاک خوان حرفه اي چه مکانيسمي دارند؟

اگر بخواهيد ارقام و حروف پلاک خودرو را با دقت بسيار بالايي ثبت کنيد نياز به دوربين پلاک خوان حرفه اي و همچنين نرم افزار پلاک خوان حرفه اي داريد. مکانيسم دوربين پلاک خوان حرفه اي به علاوه نرم افزار پلاک خوان حرفه اي  به اين گونه است که تصويري که دريافت شده به وسيله دوربين پلاک خوان ارزيابي مي شود و با توجه به الگوريتم هاي پردازش تصوير دوربين در شرايط متفاوت، پلاک وسايل نقليه را ثبت مي کند. سپس با توجه به دستوراتي که در نرم افزار نوشته شده يک عمل را به عنوان خروجي اجرا مي کند. بنابراين در اين پروژه هاي مهم توانايي و کيفيت برنامه پلاک خوان و نرم افزار از اهميت بالايي برخوردار است و براي رسيدن به پاسخي جامع و مورد نظر نيازمند نرم افزار و سخت افزاري با کيفيت هستيد تا پروژه دوربين مدار بسته پلاک خوان ما از سرور بهينه و مناسبي بهره مند باشد.  

منبع افتاب

 

 

فرهنگی...
ما را در سایت فرهنگی دنبال می کنید

برچسب : چه,دوربین,هایی,مناسب,پلاک,خوانی,هستند؟, نویسنده : kavoosifar بازدید : 168 تاريخ : يکشنبه 1 تير 1399 ساعت: 18:34

لینک دوستان

خبرنامه