بهينه سازي فضاي دفتر کار با پارتيشن اداري

ساخت وبلاگ

بهينه سازي فضاي دفتر کار با پارتيشن اداري

پارتيشن اداري يکي از ابزارهاي مفيد و کارا در تقسيم بندي فضاست. بسياري از شرکت ‌ها و سازمان‌ ها داراي فضاي وسيع و يک دست هستند که در اين حالت کارکنان در کنار هم و در فضاي مشترک کار مي‌ کنند. براي جداسازي اين فضا و ايجاد فضاي خصوصي براي هر نفر مي ‌توان از پارتيشن استفاده کرد. يکي از مشکلاتي که مديران در فضا هاي کار با آن مواجه مي ‌شوند، استفاده صحيح از فضا هاي موجود است. اين چالش که در نهايت ممکن است مشکلات زيادي را در دفتر کار به وجود بياورد، باعث مي ‌شود تا راندمان کاري کارمندان پايين بيايد و آن‌ها از اينکه ساعت‌ هاي طولاني را در محيطي خسته‌کننده به سر مي ‌برند، کلافه و سر در گم بشوند. دکوراسيون دفاتر اداري از اهميت زيادي برخوردار است، يک فضاي کار آشفته با دکوراسيوني بي‌قاعده و نامناسب ثمره‌اي جز خمودگي نيروي کار و ايجاد بي‌نظمي در فضا به دنبال ندارد. وقتي ما ساعت‌هاي طولاني از روزمان را در محيط کاريمان سپري مي‌کنيم پس قطعاً نوع چيدمان اين فضا به‌اندازه چيدمان و دکور خانه در روحيه و ميزان انرژي ما تأثيرگذار است، به خصوص که فضاي کاري بايد به نحوي چيدمان شود تا علاوه بر راحتي اعضاي تيم در جلب نظر مشتري هم مؤثر باشد. هرچند که راه‌هاي مختلفي براي طراحي داخلي دفاتر کاري پيشنهاد مي‌شود اما يکي از بهترين گزينه‌ها براي نظم بخشيدن و زيباسازي محيط‌هاي اداري کمک گرفتن از انواع پارتيشن‌هاي اداري و به خصوص پارتيشن شيشه اي است.

1q_whfa.jpg

از قابليت‌هاي پارتيشن شيشه اي که در دکوراسيون اداري کاربرد دارد امکان انتخاب رنگ و طراحي بر روي شيشه‌هاست. رنگ از اين نظر که بر خلق‌وخو و ميزان انرژي اعضاي تيم اثرگذار است در اصول دکوراسيون اداري هم جايگاه ويژه‌اي دارد. کاربرد رنگ‌هاي مختلف در فضاي اداري مي‌تواند بر پويا شدن اين فضا و بالا بردن سطح انرژي کارمندان اثرگذار باشد.

 

انواع پارتيشن اداري

 • پارتيشن ام دي اف (MDF)
 • پارتيشن شيشه اي
 • پارتيشن آلومينيومي
 • پارتيشن چوبي اداري
 • پارتيشن ترکيبي

کاربرد اصلي پارتيشن هاي اداري جدا کردن فضاهاي مختلف از يکديگر است. در اين صورت مي توان به راحتي و در کمترين زمان ممکن ساختمان را باب ميل خود تقسيم بندي نمود داشتن اتاق مجزا براي هر يک از کارکنان مي تواند به بالا بردن راندمان کاري شرکت کمک کند. با ايجاد اتاق هاي مجزا، کارکنان نسبت به محيط کاري خود احساس مسئوليت پيدا کرده و براي مرتب کردن آن، دسته بندي اسناد و مدارک و... تلاش بيشتري مي کنند. از سوي ديگر با تفکيک اتاقها از يکديگر، کارکنان با آرامش بيشتري مسئوليت هاي خود را بر عهده مي گيرند و اتمام کار نيز مطابق با اهداف شرکت خواهد بود. با استفاده از پارتيشن هاي اداري مي توان  ساختمان اداري را به صورت شناور و دلخواه خود تقسيم بندي کرد.

 

 

ويژگي هاي پارتيشن اداري

 • اجراي پارتيشن اداري آسان است
 • يک عايق صوتي و حرارتي خوب
 • جداسازي و اجراي دوباره آسان
 • قابليت نصب پرده
 • تعمير و تعويض آسان
 • رنگ بندي و طرح هاي متنوع
 • قابليت ضد آب و استفاده از تکنولوژي نانو
 • قابليت نصب قفسه و کمد
 • زيبايي ظاهري
 • يک سازه سبک
 • قابل اجرا و پياده سازي در ابعاد متنوع
 • بهينه سازي محيط
 • ارزان و مقرون به صرفه
 • طول عمر بالا

پارتيشن اداري براي همه فضاهاي اداري موثر و کارآمد هستند. مهم است که نوع پارتيشن و متريال مورد نظر را انتخاب کنيد. پارتيشن اداري با استفاده از شيشه ميتواند ويژگيهاي منحصر به فرد و مطلوب دفتر را برجسته کند و همچنين با استفاده از مواد غير شيشهاي برخي از مناطق مانند: اتاقهاي فايل را مخفي کند. پارتيشنهاي اداري بايد به شرايط عملياتي کسب و کار براي افزايش بهرهوري کارکنان و ترويج محيط کاري مثبت با ارائه حريم خصوصي کمک کند.

 

 

پارتيشن تک جداره اداري

پارتيشن تک جداره اداري يکي از بهترين و به صرفه ترين روش ها براي تفکيک فضاهاي اداري به شمار مي رود که با استفاده از آن محيط هاي بزرگ را به قسمت هاي کوچکتر و کاربردي تر تقسيم مي کنند. پارتيشن تک جداره اداري به نوعي طراحي و ساخته شده است که که در کم ترين زمان ممکن نصب و به مرحله اجرا در مي آيد و همين مساله باعث شده که به ميزان چشمگيري در زمان صرفه جويي شود. استفاده از اين روش براي کساني که وقت کافي براي ديوار کشي داخلي ندارند و همچنين مي خواهند در هزينه ها صرفه جويي کنند گزينه ي بسيار مناسبي است.همانطور که ذکر شد پارتيشن تک جداره اداري داراي تنوع زياد و قيمت مناسب است. به همين خاطر مورد توجه ادارات و شرکت ها قرار گرفته است و نکته قابل توجه و مهم آن اين است که داراي استحکام زيادي مي باشد. پارتيشن هاي تک جداره اداري بدون هيچ گونه لغزندگي و به حالت ايستاده هستند.پارتيشن تک جداره اداري در انواع مدل هاي کوتاه، بلند، نيمه بلند و گاهي وقت‌ها تا سقف طراحي و ساخته مي شوند.

 

 

مهم ترين ويژگي هاي پارتيشن اداري

 1. پارتيشن ها قابليت تعويض و تعمير دارند.
 2. رنگ بندي در پارتيشن هاي اداري وجود دار.
 3. در پارتيشن ها مي توانيد قفسه و کد را نصب کنيد.
 4. قابليت نصب کر کره و پرده در پارتيشن هاي اداري وجود دارد.
 5. پارتيشن ها آسيبي به ساختمان وارد نمي کنند زيرا بسيار سبک هستند.
 6. پارتيشن ها را مي توانيد بعد از اين که نصب کرديد، جابه جا و حتي جدا کنيد.
 7. زمان زيادي براي نصب پارتيشن هاي اداري وجود ندارد و با سرعت و به راحت قابل اجرا است.

پارتيشن تک جداره اداري داراي محدوديت هاي بسياري در نصب و استفاده مي باشد. اين پارتيشن ها اکثرا در محيط هاي استفاده مي شود که طرح جداسازي فضاها و محيط نامشخص باشد و براي مدت طولاني تيغه چيني مشخصي طراحي نشده است و فقط براي مدت زمان کوتاهي از آن استفاده مي شود.

 

معايب پارتيشن تک جداره

 

 1. پارتيشن تک جداره آکوستيک نيست.
 2. پارتيشن تک جداره عايق حرارت و گرما نيست.

 

 

 

 

با پرچين پارتيشن توليدکننده، طراح و مجري انواع پارتيشن اداري و پارتيشن شيشه ‌اي همراه باشيد و به نشاني اينترنتي parchinco.com مراجعه نماييد . کارشناسان ما با توجه به فضا و خواسته هاي شما بهترين پيشنهاد را به شما ارائه خواهند داد.

منبع: جامعه نيوز

فرهنگی...
ما را در سایت فرهنگی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : kavoosifar student44e بازدید : 534 تاريخ : جمعه 25 شهريور 1401 ساعت: 20:54

لینک دوستان

خبرنامه